Çanakkale Plajları

Sivrice Plajı

Bektaş Köyü’ne doğru 9 km ilerledikten sonra, içerisinden yaklaşık 3 km öteye gittiğinizde denize doğru ilerleyip, Sivrice’ye ulaşabilirsiniz. Genel itibari ile ailevi ziyaretlerin yeri olarak bilinen plaj, günümüzde daha çok sessizlik ve huzur arayanların yeri olarak bilinmeye başlamıştır. Midilli Adası’nın yakınlarında yer almasından ötürü, muhteşem manzaralı yerlere ev sahipliği yapan bir yerdir ve kesinlikle Ayvacık’ın en değerli doğal hazinelerinden biridir.

Aydıncık Plajı

Toplamda 2 km’lik bir uzunluğa sahip olan Aydıncık plajı, Gökçeada merkezine yaklaşık olarak 12 km mesafede yer almaktadır. Kamp yapıp, çadır kurabileceğiniz alanlara sahip olan plaj, tertemiz denizi ve yeşil doğası ile muhteşem zamanlar geçirebileceğiniz ve Gökçeada’nın en önemli plajlarından biridir. Diğer plaj ve koylara nazaran daha uygun şartlara ev sahipliği yapan Aydıncık Plajı, her sene farklı yerlerden gelen pek çok turisti ağırlamaktadır. Ayrıca, bahar aylarının gelmesi ile şiddetini artıran rüzgar sayesinde sörf yapmak da oldukça keyifli bir aktivitedir.

Bozcaada Plajları

Ada’da denize girmek için Beylik Koyu, Ayazma Plajı, Sulubahçe Koyu ve Habbele Plajı gibi bir çok yeri kullanabilirsiniz. Bozcaada, dört tarafı denizler ile kaplı ve küçük bir alanda kurulu olduğu için, plajlarını detaylandırıp kafanızı bulandıracak bilgilere yer verilmesini uygun görmüyoruz. Zaten adaya ulaştığınızda dört bir yanınızın deniz olduğunu ve istediğiniz her bölgede girilebilecek plajlar bulunabildiğini fark edeceksiniz.

Gelibolu Plajları

Hamzaköy, Eğritaş ve Feneraltı gibi mevkilerde bulabileceğiniz, ancak rüzgardan dolayı su sporlarına ve özellike sörf yapan insanlara uygun bir çok plaj bulunmaktadır. Rüzgar tüm plajları etkilememekle beraber, yaz aylarında yok denecek kadar az süreye inmektedir. Hamzaköy’de altın sarısı bir kumsala sahip 3 km’lik bir plaj bulunmaktadır.

Diğer önemli kumsal ve sahil bölgeleri arasında ise Saroz kıyıları, Koruköy Altı, Ocaklı Alıt ve Burhanlı Cennet Koyu gibi yerler sayılabilir. Çanakkale’nin yerli insanlarına sorduğunuzda, o bölgenin bir rehberi özelliğine sahip olacağı için, en uygun zamanın ve yerin neresi ve ne zaman olacağını öğrenebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here